Průběh a program tábora

Hlavní náplní vodáckého tábora je vodácký výcvik. Děti se na táboře naučí jak se chovat na vodě, naučí se dobře ovládat kánoi, zdatnější budou mít možnost naučit se kotrčovat pramici. Téměř na každý den, pokud počasí dovolí, je naplánovan delší, či kratší výlet na lodích po Lipně.

Zhruba uprostřed tábora, pokud počasí a okolnosti dovolí (přiměřený průtok Vltavy), se pořádá putování. V minulých letech jsme pravidelně sjížděli horní tok Vltavy ze Soumarského mostu do Nové Pece a přes Lipno do tábora. Díky limitům, které byly zavedeny a výrazně omezily a zkomplikovaly vodáckou turistiku na horním toku Vltavy, a nám prakticky znemožnily touto krásnou přírodou proplouvat, jsme byli nuceni vymyslet alternativu. V loňském roce jsme podnikli dvoudenní sjezd spodní Vltavy z Vyššího Brodu do Českého Krumlova na zapůjčených raftech. Tento puťák se osvědčil a proto pravděpodobně i v dalších letech budeme podnikat putování takto. Součástí putování bude podle okolností i celodenní pěší výlet.

Po celou dobu trvání tábora probíhá celotáborová hra, na náměty různých příběhů. V minulém roce děti například skládaly stroj času. Celotáborovou hru pro letošní rok již připravujeme. Vyvrcholením celotáborové hry jsou závody pramic a kanoí, celodenní bojovka v okolních lesích atd.

Na konci tábora je nejen vítězné družstvo odměněno zajímavými cenami. Ve zbylém čase, kdy děti nehrají hry, nebo se neplavíme po Lipně, se učí táborovým dovednostem, odpočívají, hrají přehazovanou, fotbal atd… A občas večer, pokud nám přeje počasí, máme táborák, při kterém se hraje na kytaru, hrají scénky, povídá…

Cílem tábora je, aby se děti naučily základním vodáckým dovednostem, aby si vyzkoušeli, jak se žije v přírodě bez televize, počítače, mobilních telefonů a dalších výdobytků moderní společnosti. Cílem je, aby se děti naučily starat samy o sebe, aby se naučily dodržovat pravidla, aby se osamostatnily a našly nové kamarády…

Tábor 2023

Tábor se letos bude konat v termínu
15.7. - 29.7. 2023
na rece

Pro koho je tábor určen?

Na táboře rádi uvítáme děti ve věku 8 – 16 let.
Podmínkou pro jejich účast na táboře je plavecká zdatnost.
Cena tábora je 6.000 Kč, ve které je zahrnuta:

  • cesta autobusem z Prahy přímo na tábořiště a zpět
  • pětkrát denně strava
  • pojištění
  • vodácké putování po Vltavě